KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16119163
nr 1611 9163
Gunnar Mossberg
(1903-1983), Sverige
Akvarell, Stadsmotiv med hamn, 35x45 cm. Signerad. Yttermått inklusive ram: 46x56 cm
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 8 april 2024
kl 18:55:17
Gunnar Mossberg
Läs mer om Gunnar Mossberg